🎣 Do zobaczenia 7-9 marca 2025 w Poznaniu! 🎣  

Organizator:

PROGRAM WYDARZEŃ

Podziel się

Jesteś wieloletnim pasjonatem wędkarstwa? A może dopiero planujesz rozpocząć tę przygodę? Przyjdziesz sam/sama, czy z rodziną? Zobacz, co najbardziej Cię zainteresuje!

Co dla pasjonatów?

 • sprzęt, akcesoria, przynęty, łodzie, odzież i wiele innych produktów i usług dla wędkarzy
 • producenci i dystrybutorzy najbardziej znanych marek wędkarskich we wszystkich najpopularniejszych metodach, w tym dla karpiarstwa, wędkarstwa sumowego, method feeder czy spinningu
 • finezyjne wyroby rękodzielnicze
 • możliwość dokonania zakupów asortymentu wędkarskiego i turystycznego doskonałej jakości w atrakcyjnych cenach
 • nowości i premiery wędkarskie - w tym roku zapowiadają się wyjątkowo bogato: najnowsze modele wędek i kołowrotków, przynęty spinningowe, nowe echosondy i polska premiera innowacyjnej łodzi zanętowej to tylko część tego, co zaprezentują wystawcy. W kategorii turystycznej zobaczyć będzie można nowe modele łóżek, namiotów i odzieży, nowe silniki elektryczne i spalinowe oraz coś, czego dotąd nie było – łódź stworzoną specjalnie na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

                 >>> ZOBACZ LISTĘ WYSTAWCÓW <<<

Wędkarskie (i nie tylko) atrakcje dla zwiedzających

Tegoroczna edycja Targów RYBOMANIA odbędzie się w pawilonach nr 5 i 6, które pełne będą ciekawych wydarzeń dla gości targowych:

 • na scenie głównej (pawilon 5) gwiazdy i eksperci wędkarstwa podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą. W prelekcjach wystąpią między innymi: Jakub Vagner (znany z programów kanału Discovery podróżnik przemierzający akweny na całym świecie w poszukiwaniu ryb gigantów) oraz polscy znani wędkarze: Kamil Walicki, Radosław Witólski, Robert Adamski, Piotr Boufał, Rafał Mleczak, Tomasz Lewandowski, Arek Kraszewski czy Monika i Łukasz Lechowscy, spotkamy też zwycięzców prestiżowych zawodów, m.in. Stairs2Hell i Polish Carp Masters 2023.
  Pełen program wydarzeń dostępny jest >> TUTAJ <<

 • do Poznania ponownie zwita Gigantyczne Akwarium (pawilon 6) – 14-metrowy zbiornik na niemal 20 000 litrów wypełniony dziesiątkami okazów polskich ryb, które „testować” będą sprzęt najlepszych firm i umiejętności wybitnych wędkarzy na oczach widzów. Akwarium przyjedzie do Poznania na tę okazję z Portugalii, a lokalny hodowca zadba o dobrostan prezentowanych w nim okazów. Przeszklone szyby tego ogromnego zbiornika umożliwiają nie tylko obserwację podwodnego świata, ale przede wszystkim pracę przynęt i sposób, w jaki reagują na nie ryby. Dla producentów jest to więc doskonała okazja do prezentacji nowości na nadchodzący sezon. Trzydniowe pokazy na Gigantycznym Akwarium poprowadzą znane i lubiane osobistości wędkarskiego świata.
  Harmonohgram pokazów - >> KLIKNIJ <<

 • nie braknie tradycyjnych już „piątek” z postaciami znanymi z przestrzeni internetu. Pasjonaci wędkarstwa spotkają się m. in. z Łukaszem „Luciem” Żółtym, Julią Grzyb (Wędkuj z Julią), Rafałem „RaFish” Chwedorukiem, Dominiką 333 Orlik, Łukaszem „Tuszolem” Tuszyńskim, Pawłem „Fishmaniakiem” Ładniakiem, Januszem Badełek (Karpiowy Janusz) oraz wieloma innymi twórcami popularnych kanałów na YouTube, Instagramie i Facebooku.

 • atrakcje na stoiskach wystawców – na wielu stoiskach firm przygotowywane są specjalne wydarzenia angażujące zwiedzających – konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, symulator holu karpia czy testy sprzętu to tylko przykłady tego, co szykują pasjonaci dla pasjonatów.

Co dla rodzin z dziećmi?

 • Akademia Młodego Wędkarza – każda pasja musi się od czegoś zacząć! To akcja skierowana do przyszłych pasjonatów wędkarstwa, mająca jednocześnie walor edukacyjny w obszarze ekologii i świadomości środowiskowej. W dniach 2-3 marca (sobota-niedziela) każdy z partnerów akcji przygotuje zadanie lub pytanie zwiększające wiedzę o wędkarstwie i środowisku naturalnym w dwóch wersjach trudności, a uczestnicy otrzymają pieczątkę za jego poprawne rozwiązanie. Za komplet pieczątek dzieci i młodzież (do 14. roku życia) otrzymają zestaw upominków od partnerów – w tym kilka wyjątkowych niespodzianek. Dzieci do 6 roku życia wchodzą na Targi Rybomania bezpłatnie.
  >>> DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ <<<

 • Strefa dla Dzieci w pawilonie 6, nieopodal Akwarium – to tutaj najmłodsi będą mogli chwilę pobawić się, zająć pracami manualnymi, poznać tajniki bushcraftu lub wziąć udział w kolejnych konkursach i animacjach dla nich przygotowanych. W Strefie dla Dzieci odbędą się animacje z zagadkami, pokazami i konkursami organizowanymi przez specjalistów w nauce przez zabawę: Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, Szkółkę Wędkarską "Catch&Release", Fundację Ratuj Ryby oraz wędkarską rodzinkę Carp Trip TV. To możliwość zdobycia wiedzy i wygrania atrakcyjnych wędkarskich (i nie tylko) nagród,
  >>> SPRAWDŹ ATRAKCJE DLA DZIECI <<<

 • premiera drugiego tomu jedynego w Polsce komiksu wędkarskiego fikotyFAMILY,
 • rysowanie karpi na stoisku Karp Max – coś dla młodych wędkarzy z artystycznym zacięciem,
 • konkursy z nagrodami – przez sobotę i niedzielę w Strefie dla Dzieci oraz Strefie Radia ESKA odbywać się będą konkursy przeznaczone dla młodszych i starszych zwiedzających z atrakcyjnymi nagrodami.

Wejście na Targi RYBOMANIA dla zwiedzających będzie dostępne z Holu Północnego – od strony ul. Grunwaldzkiej oraz poprzez Hol Wschodni (od Mostu Dworcowego). Szczegółowa mapka wydarzenia znajduje się na stronie www.rybomania.com.pl.

Parking dla zwiedzających: Parking Podziemny PWK.

GODZINY OTWARCIA

Piątek, 1 marca (VIP DAY) 10:00 – 18:00

Sobota, 2 marca 10:00 – 17:00

Niedziela, 3 marca 10:00 – 16:00

KUP BILET Co, gdzie, kiedy? Plany pawilonów