📢 Do zobaczenia 1-3 marca 2024! 🎣  

Organizator:

Strefa rękodzieła wędkarskiego na Rybomanii Poznań!

Podziel się

W Poznaniu swój cykl zakończy Rybomania Tour.  Organizator – Międzynarodowe Targi Poznańskie – poza dostępem do nowości sprzętowych, zapowiada wiele atrakcji, w tym wielkopowierzchniowe akwarium. Wśród blisko 400 wystawców pojawią się także ci oferujący produkty rękodzieła wędkarskiego.

Wędkarze – rękodzielnicy dążą do wyprodukowania doskonałej przynęty, której najważniejszym celem jest złowienie ryby. Producenci często poświęcają wiele czasu na przygotowanie sprzętu najwyższej jakości, a więc ta robiona ręcznie jest jeszcze trudniejsza. Do produkcji takich przynęt stosuje się wiele materiałów od drewna, metalu, piór po gumę, a co za tym idzie trzeba posiadać umiejętności obróbki tych materiałów.

Pomysły i sama realizacja przynęt odbywa się nad brzegiem wody, bo od razu można sprawdzić efekt dzieła, ale na szczęście ci, którzy chcą zobaczyć te wyjątkowe prace, bez czekania mogą odwiedzić specjalną strefę rękodzielnictwa podczas Rybomanii w Poznaniu. – Doceniamy pracę tych, którzy własnoręcznie przygotowują przynęty, zdajemy sobie sprawę z czasu, jaki muszą na to poświęcić. Dodatkowo taka przynęta jest jedyna w swoim rodzaju, bo wykonanej ręcznie, nie da się powtórzyć. – mówi Miłosz Jankowiak, dyrektor targów Rybomania. – Zapraszamy wszystkich do odwiedzania tej strefy, ale zachęcamy wędkarzy i firmy, które specjalizują się w tej dziedzinie do wystawienia się w Poznaniu. Zapewniamy niepowtarzalną atmosferę.

Podczas targów Rybomania można nawiązać kontakty biznesowe i przygotować
się do nadchodzącego sezonu. Obiekt Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełni się wyjątkowymi emocjami, dzięki zaproszonym gościom - gwiazdom wędkarstwa. Pojawi się także strefa rękodzieła wędkarskiego. Nie zapominamy także o najmłodszych. Po sukcesie „Szóstki Rybomaniaka”, w której dzieci odwiedzając wybrane stoiska, brały udział w konkursach wiedzy, akcja będzie kontynuowana w Poznaniu. Zostanie ustawiona specjalna strefa, na której zapalona młodzież będzie mogła spędzić czas, aktywnie ucząc się o sztuce wędkowania w ramach Akademii Młodego Wędkarza.

Niewątpliwie ogromną atrakcją będzie wielkopowierzchniowe akwarium, w którym będą pływać ryby.
Za przygotowanie oraz opiekę nad akwarium odpowiadają firmy Manyfik, Realistic Shad - Matusiak , Relax Lures, Woblery K. Słaby, Stepanow-Fishing, Raymarine Polska, #GATOR, Zalt Company, Eljacht - Elektronika
i Elektrotechnika Jachtowa, Evinrude Polska BRP, NorthSilver Polska Łodzie Wędkarskie oraz Leech.