📢 Do zobaczenia 1-3 marca 2024! 🎣  

Organizator:

Projekt Sumowy - Ratuj Ryby i IRŚ

Podziel się

W czasie Rybomanii nie tylko podziwiamy mistrzów wędkarstwa, oglądamy sprzęt i planujemy kolejne wyprawy… myślimy też o tym, jak zadbać o środowisko naturalne, z którego nieodzownie korzystamy do realizowania naszej pasji. Projekt Sumowy to koncepcja na to, jak wspierać populacje ryb, aby nasze zainteresowanie nimi mogło się rozwijać, a wędkowanie cieszyć niezmiennie kolejne pokolenia.

Fundacja Ratuj Ryby, Instytut Rybactwa Śródlądowego z Olsztyna, dr ichtiolog Andrzej Kapusta wraz z partnerami i sponsorami zainaugurują w czasie tegorocznej Rybomanii nowy projekt badania populacji ryb w Polsce, tym razem będzie to Projekt Sumowy.

Jak mówią o projekcie organizatorzy: "Dożyliśmy czasów, w których technologia, nauka, wiedza i możliwości dają nam niezwykłe warunki, by zbadać zachowanie ryb w naturalnym środowisku i to przez wiele sezonów. Chcemy to wykorzystać i połączyć wiedzę wędkarską z nauką, ichtiologią, technologią oraz społecznym zainteresowaniem i zabawą."

Zapraszamy do obejrzenia nagrania, w którym nieco więcej szczegółów dotyczących samego pomysłu:

Więcej na Targach Rybomania w Poznaniu podczas PANELU DYSKUSYJNEGO i przedstawionego projektu przez naukowców i organizatorów.

Czas i miejsce prelekcji:

Targi Wędkarskie RYBOMANIA 2023

Międzynarodowe Targi Poznańskie

niedziela, 5 marca, godzina 10:30-11:30

 

Zapraszamy!

Bilety