🎣 DZIĘKUJEMY!! 🎣  

Organizator:

Dziękujemy! Sezon uznajemy za otwarty

Podziel się

Trzy dni wypełnione po brzegi atrakcjami, nowościami, spotkaniami i tym, co najważniejsze: wędkarską pasją - najlepszy sprzęt, przynęty, akcesoria, odzież, łodzie i pontony, a do tego pokazy na żywo i prelekcje największych autorytetów. Wrażenia zarówno wystawców, zwiedzających, jak i samych organizatorów są dokładnie takie same: Rybomania jak za najlepszych lat, albo nawet lepsza!

Tegoroczna ekspozycja Rybomanii była większa od poprzedniej (2023) o cały dodatkowy pawilon, w którym ulokowana była wystawa przede wszystkim łodzi i pontonów oraz Gigantyczne Akwarium i strefa atrakcji dla dzieci. Większa, dobrze rozplanowana przestrzeń pozwoliła na komfortowe korzystanie z wszystkiego, co przygotowali wystawcy, partnerzy i organizatorzy.

Pawilon 5 pełen z kolei był asortymentu wędkarskiego najlepszych producentów: wędki, kołowrotki, przynęty, zanęty, akcesoria, łodzie zanętowe, odzież czy sprzęt turystyczny niemal "wylewały" się z każdego stoiska, dając zwiedzającym szansę poznania najciekawszych nowości, zaopatrzenia się w pożądane produkty czy skorzystania z tego, co stanowi niezwykłą wartość nieprzeliczalną na żadne liczby - spotkania i relacje! 

Ekspozycję uzupełniła scena główna, na której zobaczyliśmy ekspertów, naukowców, czy znane i cenione postaci z wędkarskiego świata z Polski i zagranicy.

Na scenie gościli m. in. Ross Honey, Jakub Vagner, Kamil Walicki, Radosław Witólski, Robert Adamski, Piotr Boufał, Rafał Mleczak, Tomasz Lewandowski, Arek Kraszewski czy Monika i Łukasz Lechowscy oraz w triumfatorzy prestiżowych zawodów, m.in. Stairs2Hell i Polish Carp Masters 2023.

Do Poznania ponownie zwitało Gigantyczne Akwarium – 14-metrowy zbiornik na niemal 20 000 litrów wypełniony około 50 okazami polskich ryb: pokaźnych karpi, amurów, boleni, szczupaków i jesiotrów oraz okoni, karasi, płoci i leszczy. „Testowały” one sprzęt najlepszych firm i umiejętności wybitnych wędkarzy na oczach widzów. Akwarium przyjechało do Poznania na tę okazję z Portugalii, a lokalny hodowca nieprzerwanie dbał o dobrostan prezentowanych okazów. Przeszklone szyby tego ogromnego zbiornika umożliwiały nie tylko obserwację podwodnego świata, ale przede wszystkim pracę przynęt i sposób, w jaki reagują na nie ryby. Dla producentów była to ponownie doskonała okazja do prezentacji nowości na nadchodzący sezon. Trzydniowe pokazy na Gigantycznym Akwarium poprowadziły znane i lubiane osobistości wędkarskiego świata, m.in. Kamil Walicki, Piotr Boufał, Krzysztof Stepanow, Rafał PIKACZ Rejnowicz, Łukasz TUSZOL Tuszyński, Kacper TYP OD RYB Storecki, Marcin Ziemba, Kamil Grzelak, Rafał Mleczak, Alex Drapers, Tomasz Podkul, Mateusz Okoń, Mateusz Porada czy Piotr Dziadura.

Tradycyjnie, nie zabrakło również „piątek” z postaciami znanymi z przestrzeni internetu. Pasjonaci wędkarstwa spotkali się m. in. z Łukaszem „Luciem” Żółtym, Julią Grzyb (Wędkuj z Julią), Rafałem „RaFish” Chwedorukiem, Dominiką 333 Orlik, Pawłem „Fishmaniakiem” Ładniakiem, Januszem Badełek (Karpiowy Janusz) oraz wieloma innymi twórcami popularnych kanałów na YouTube, Instagramie i Facebooku.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi cieszyły się ogromnym powodzeniem, a przygotowana dla najmłodszych Akademia Młodego Wędkarza przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów akcji!

 

Akademia Młodego Wędkarza została skierowana do przyszłych pasjonatów wędkarstwa. W dniach 2-3 marca (sobota-niedziela) każdy z partnerów akcji przygotował zadanie lub pytanie zwiększające wiedzę o wędkarstwie i środowisku naturalnym w dwóch wersjach trudności, a uczestnicy otrzymywali  pieczątkę za jego poprawne rozwiązanie. Za komplet pieczątek dzieci i młodzież (do 14. roku życia) otrzymywali zestaw upominków od partnerów – w tym kilka wyjątkowych niespodzianek.

Strefa dla Dzieci w pawilonie 6, nieopodal Akwarium – to tutaj najmłodsi mogli chwilę pobawić się, zająć pracami manualnymi lub wziąć udział w kolejnych konkursach i animacjach dla nich przygotowanych. W Strefie dla Dzieci odbyły się animacje z zagadkami, pokazami i konkursami organizowanymi przez specjalistów w nauce przez zabawę: Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, Szkółkę Wędkarską "Catch&Release", Fundację Ratuj Ryby oraz wędkarską rodzinkę Carp Trip TV. Była to możliwość zdobycia wiedzy i wygrania atrakcyjnych wędkarskich (i nie tylko) nagród,

W czasie Rybomanii odbyła się premiera drugiego tomu jedynego w Polsce komiksu wędkarskiego fikotyFAMILY, rysowanie karpi na stoisku Karp Max – coś dla młodych wędkarzy z artystycznym zacięciem oraz konkursy z nagrodami w Strefie dla Dzieci oraz na Strefie Radia ESKA.