Big Fish Nekielka 2014

Kolejny Puchar Targów Rybomania trafił do łowcy największej ryby, który zwyciężył w zawodach BIG FISH 2014. Zmagania karpiarzy odbyły się w dniach 17-21 września na łowisku Expert-Karp Nekielka.

To fantastyczne i piękne łowisko już po raz trzeci gościło karciarzy z całego kraju, dostarczając im wielu wspaniałych emocji. Zanim zawody rozpoczęły się na dobre, uczestnicy rozlosowali stanowiska. W zawodach tych dopuszczone było wywożenie zestawów, hol ryb jak i stawianie markerów ze środków pływających. Można było również korzystać z modeli łodzi zdalnie sterowanych. Początek zawodów nie zapowiadał się zbyt ekscytująco. Choć zawody rozpoczęły się w środę o godzinie 14.00, do piątkowego wieczoru nie została złowiona żadna wielka sztuka. Przez pierwsze trzy dni zawodnicy korzystali zatem z uroków pięknej i słonecznej pogody, wypoczywając na łonie natury. Pogoda zmieniła się o 360 stopni w piątek, kiedy to nad Nekielką przeszły solidne deszcze. W sobotę natomiast znowu zaświtało słońce, a karpie i amury rozpoczęły żerowanie. Atmosferę rozgrzali Maciej Imbiorowicz i Michał Stelmach, którzy złowili pięknie ubarwionego dziesięciokilogramowego karpika. Ich ponad 40 minutowa ciężka walka bardzo się opłaciła i rozpoczęła wyławianie ryb w przedziale wagowym 13-16 kg. Przez dłuży czas na prowadzeniu byli Mateusz Jackowski i Wojciech Jackowski, którzy wyciągnęli z wody karpia o wadze 18.37 kg. Nie zajęli oni jednak pierwszego miejsca.

Zwycięzcą trzeciej edycji zawodów z cyklu BIG FISH został Maciej Imbiorowicz, który startował wraz z Michałem Stelmachem - karp 18.94 kg. Drugie miejsce zajął Wojciech Jackowski, któremu podczas zawodów towarzyszył Matuszu Jackowski (karp 18.37 kg), trzecie zaś - Michał Stelmach, (karp ważył 16.50 kg). W sumie podczas zawodów złowiono aż 57 karpi. Łowca Największej ryby otrzymał okolicznościowy medal, puchar, zasiadkę weekendową na łowisku oraz nagrodę główną 3000zł w gotówce.

Na kolejną edycję BIG FISH zapraszamy w dniach 21-25 kwietnia 2015 roku.